• Raków - ponad 450 lat historii
    Raków - ponad 450 lat historii

    27 marca 1567 r. kasztelan żarnowski Jan Sienieński otrzymuje od króla kontrakt lokacyjny dla Rakowa

  • Raków - widok na Rynek
    Raków - widok na Rynek

    Po prawej stronie Sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany, w tle fragment "Jeziora Chańcza"

  • "Jezioro Chańcza" - widok od strony msc. Chańcza

    To sztuczne jezioro jest miejscem wypoczynku wielu wczasowiczów

  • "Jezioro Chańcza"

    W tle panorama gminy Raków - pasma górskie - z lewej Ociesęckie, od środka do prawej Orłowińskie. W oddali "Święty Krzyż".

  • Bardo
    Bardo

    Pogranicze gminy, z lewej u dołu wąwóz Prągowiec - unikalne miejsce w Polsce, gdzie można znaleźć skamieniałości sprzed 400 mln lat

  • "Jezioro Chańcza" - widok od strony tamy
    Największy zbiornik wodny na terenie województwa świętokrzyskiego
  • Zlewisko dwóch rzek
    Zlewisko dwóch rzek

    Czarna i Łagowica tworzą zlewisko, dające początek sztucznemu zbiornikowi wodnemu - "Jezioru Chańcza" 

  • Szumsko-Kolonia - pola uprawne
    Szumsko-Kolonia - pola uprawne

    Gmina Raków jest gminą turystyczno-rolniczą. Pola uprawne i czyste lasy zajmują większość terenów gminy.

  • Koziel - panorama
    Koziel - panorama

    Zdjęcie wykonane u podnóża góry Zamczysko (422m npm.) w stronę miejscowości Ociesęki

  • Zachód słońca nad
    Zachód słońca nad "Chańczą"

uwaga 1 KOMUNIKAT! - zmiany w lokalizacji referatów Urzędu Gminy w Rakowie

Szanowni Państwo,
Zadanie inwestycyjne pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" zostało zakończone. 
Stopniowo poszczególne referaty będą przenoszone z tymczasowej siedziby z ul. Jana Sienieńskiego 20 (budynek po byłej szkole podstawowej) na ul. Ogrodową 1 (tzw. "stary" urząd).
Dane teleadresowe w trakcie przenoszenia będą się zmieniać. Należy śledzić niniejszą stronę, aby uniknąć pomyłek w kontaktach z Urzędem. 

Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony



Pozytywna energia, radość oraz chęć do działania towarzyszyły licznie zgromadzonym uczestnikom „Turnieju Nabytych Umiejętności”, który powstał przy udziale młodzieży uczestniczącej w projekcie „Strzał w 10 - tkę” w ramach Programu „Równać Szanse 2009” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży realizowanym przez Centrum kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie i odbył się w dniu 1 czerwca 2010 r. na hali sportowej przy ul. Łagowskiej 25 w Rakowie.

„Najlepszym sposobem na przewidywanie przeszłości jest jej tworzenie”

 
    Organizatorzy Turnieju: Wójt Gminy Raków – Pani Alina Siwonia oraz Kierownik Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie – Pani Agnieszka Zwierzyńska.

    Nadrzędnym celem Turnieju była prezentacja istniejących dyscyplin sportowych oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności w praktycznym działaniu – tutaj młodzież realizowała powierzone im wcześniej i zaproponowane przez nich etapy działań związanych z realizacją projektu.

    Turniej rozpoczął się uroczystym powitaniem przez włodarza gminy Panią Alinę Siwonia – Wójt Gminy, powitaniem Pana Piotra Żołądka – Wicewojewody Świętokrzyskiego, który wręczył dzieciom gadżety  i upominki, oraz występem Orkiestry Dętej pod dyrygenturą kapelmistrza Pana Józefa Janaszka. Swoją obecnością imprezę uświetnił także Pan Zenon Janus – Starosta Powiatu Kieleckiego, który wręczył dzieciom i młodzieży kosze przygotowanych na tę okazję upominków.

    Największym zainteresowaniem cieszyły się występy taneczne oraz wokalno – muzyczne.  Podczas Turnieju swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z Przedszkola Gminnego w Rakowie, wykonując „Taniec Krasnoludków” oraz kujawiak. Uczennice ze szkół podstawowych z Barda, Szumska, Rakowa i Ociesęk oraz gimnazjum im. Jana Pawła II w Rakowie zaprezentowały znane utwory wokalne. Wystąpiły: Agata Czech, Agata Masternak, Agata Łach, Natalia Szpak, Marlena Kudłacz, Justyna Kania, Kasia Fortuńska, Klaudia Łodej, Dorota Łodej, Katarzyna Kania, Katarzyna Grosicka, Izabela Bęben, Sławomir Sieczka. Występy wszystkich uczestników zostały nagrodzone ogromnymi brawami.

    W czasie trwania Turnieju odbyło się także uroczyste otwarcie Gminnego Placu Zabaw w Rakowie zrealizowanego w ramach Programu Integracji Społecznej. Uroczyste przecięcie wstęgi odbyło się z udziałem najmłodszych dzieci, dla których głównie zagospodarowano i wyposażono teren. Radość dzieci z możliwości skorzystania z huśtawek i innych urządzeń przeznaczonych do zabawy tylko dla nich była ogromna.

    Podczas Turnieju swoje działania zaprezentowało Stowarzyszenie „Odnowica” z Dąbrowy Dolnej koło Bodzentyna. Stowarzyszenie to swoją działalność rozpoczęło w 2005 r. Obecnie realizuje projekt pn. „Skąd pochodzę? Co będę robić w przyszłości?”. Misją Stowarzyszenia są słowa: „Nie oczekujemy żadnych cudów. Nie oczekujemy, że odmienimy świat. Nie oczekujemy nawet, że odmienimy tę wieś, w której żyjemy. Jeśli jednak to co robimy sprawi, że na czyjejś twarzy, młodej lub starej, pojawi się jeden uśmiech więcej, a przez czyjąś głowę, młodą lub starą, przeleci myśl niespodziewana, piękna i odmieniona rozpalając choćby na chwilę szaloną wyobraźnię, wtedy to co robimy nie będzie pozbawione sensu”. Młodzież ze Stowarzyszenia „Odnowica” w bardzo ciekawy i przyjazny sposób opowiedziała o projektach, które realizuje, a także na specjalnie przygotowanym stoisku, zapoznawała zgromadzone dzieci i młodzież z techniką malowania na szkle, wykonywanie bibułkowych kwiatów i dekoracji, a także z techniką wykonywanie barwnych bukiecików ze sznurka i filcu. Ich stoisko cieszyło się niemałym zainteresowaniem podczas imprezy.

    Niewątpliwą atrakcją Turnieju były konkursy recytatorskie, plastyczne, a także turniej szachowo – warcabowy oraz tenisa stołowego. Konkurs recytatorski poprowadziły Panie Danuta Król i Katarzyna Armata z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakowie, konkurs plastyczny Panie Paulina Szewczyk wraz z Panią Haliną Łukasik – świetlica wiejska „Tęcza” w Rakowie oraz świetlica socjoterapeutyczna w Chańczy, turniej szachowo – warcabowy Pan Ryszard Mikula, turniej tenisa stołowego Pan Stanisław Kraska oraz Pani Aneta Chodynko.

    W trakcie Turnieju Nabytych Umiejętności można było także degustować potrawy zgłoszone do Gminnego Konkursu Kulinarnego pn. „Rakowska Potrawa Regionalna”. Celem konkursu było rozpropagowanie potrawy regionalnej kojarzonej z gminą Raków. W konkursie wzięli udział: Państwo Danuta i Stanisław Gratka z Celin promujący chleb orkiszowy, Pani Elżbieta Kot z Nowej Huty z zupą pokrzywową, Pan Stanisław Malanowicz z Rakowa z gęsimi żołądkami, Pani Barbara Wojciechowska z Głuchów Lasy z pasta borowikową oraz smalcem z grzybami leśnymi i pieczarkami. Wszystkie potrawy zachwyciły smakiem, estetyką podania, sposobem serwowania i co najważniejsze posiadają związek z naszym regionem. Rakowską Potrawą Regionalną 2010 roku został chleb orkiszowy, którzy przyrządzają w swoim gospodarstwie Państwo Danuta i Stanisław Gratka.

    Turniej Nabytych Umiejętności został zaplanowany i przygotowany wspólnie z młodzieżą uczestniczącą w projekcie pn. „Strzał w 10 – tkę” w ramach programu „Równać Szanse 2009”. Młodzież od kilku tygodni uczestniczyła w w/w projekcie gdzie nabyła umiejętności przydatne w praktycznym działaniu. Podczas warsztatów przygotowali m. in. plakat Turnieju Nabytych Umiejętności oraz maskotkę. Jednym z etapów przygotowywania Turnieju było zorganizowanie także przez młodzież z poszczególnych sekcji Dni Otwartych, które odbyły się w terminie od 26 – 29 maja w trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Podsumowano dotychczasowe zaangażowanie w realizację projektu pn. „Strzał w 10 – tkę”. Uczestnicy z rąk Pani Agnieszki Zwierzyńskiej – Koordynatora Projektu otrzymali nagrody oraz dyplomy za udział w projekcie, a także życzenia dalszych sukcesów i wiary we własne siły w ich realizacji. Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, który nie tylko dostarczył uczestnikom wiele cennych wrażeń, ale przede wszystkim był wspaniałą sportową rywalizację, również został uroczyście podsumowany. Wszystkim nauczycielom z placówek zaangażowanych w jego realizację zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Warto dodać, że termin zakończenia projektu został przesunięty na prośbę uczestników z 30 czerwca na 30 lipca 2010 r.

    Uwieńczeniem imprezy było zorganizowanie dla młodzieży dyskoteki prowadzonej przez DJ. Jednocześnie dzieci i młodzież mogły korzystać ze ścianki wspinaczkowej oraz wesołego miasteczka.

    Podsumowując, można śmiało stwierdzić, że festyn był bardzo udany, a młodzież z zadowoleniem bawiła się podczas jej trwania.

    Patronat nad imprezą objął Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Patronat medialny: Radio Kielce, Echo Dnia.

    Organizatorzy zapewnili dzieciom i młodzieży nagrody i zestawy upominków, które wręczali podczas festynu. Dodatkowo serdecznie dziękują darczyńcom za ufundowane nagrody i gadżety: PZU – Kielce, Echo Dnia Kielce, firmie „Konkret Plus +” Kielce.




            

 

Izabela Kuchniak
Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie



Turniej tenisa stołowego    Turniej szachowy 
     
Turniej warcabowy    Gry na powietrzu 
     
To był Strzał w 10-tkę    Sędziowie zawodów sportowych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich 
     
Stoisko kulinarne PP. Gratka    Stoisko kulinarne P. Wojciechowskiej 
     
Degustacja potraw    Obrady Komisji Konkursowej 
     
Za chwilę ogłoszenie wyników    Wręczenie I nagrody 
     
Wręczenie II nagrody    Wręczenie wyróżnienia 
     
Wręczenie wyróżnienia    Zwycięzcy konkursu Stanisław i Danuta Gratka 
     
Otwarcie Gminnego Placu Zabaw    Uroczyste otwarcie Gminnego Placu Zabaw wykonanego ze środków Programu Integracji Społecznej oraz własnych Gminy Raków 
     
Poświęcenie Gminnego Placu Zabaw przez Ks. R. Dyląga    Przecięcie wstęgi przez Pana Wicewojewodę Piotra Żołądka 
     
Uroczyste przecięcie wstęgi przez Pana Jerzego Nowaka- Przewodniczącego Rady Gminy    Uroczyste przecięcie wstęgi przez przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Rakowie 
     
Po przecięciu wstęgi    Plac zabaw w całej okazałości 
     
Beneficjenci projektu Strzał w 10-tkę    Dokumentacja projektu Strzał w 10-tkę 
     
Głośne czytanie    Gry i zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem 
     
Konkurs plastyczny    Konkursy zorganizowane przez Świetlice Wiejskie z Chańczy i Rakowa 
     
Kujawiak w wykonaniu przedszkolaków    Młodzi adepci sztuki kulinarnej 
     
Podczas konkursów    Podskoki na trampolinie 
     
Podsumowanie Turnieju Nabytych Umiejętności    Powitanie uczestników Turnieju Nabytych Umiejętności 
     
Prace plastyczne    Prezentacja sekcji łuczniczej 
     
Promocja Turnieju Nabytych Umiejętności    Stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej w Rakowie 
     
Stoisko Stowarzyszenia Odnowica    Stoisko Świetlic z Chańczy i Rakowa 
     
Stowarzyszenie Odnowica podczas prezentacji na scenie    Stowarzyszenie Odnowica 
     
Taniec i śpiew    Taniec krasnoludków 
     
Uczestnicy projektu Strzał w 10-tkę    Uczestnik Turnieju na ściance wspinaczkowej 
     
Ukłon ze sceny po wykonaniu Kujawiaka - przedszkolaki z Rakowa    Upominki od Pana Piotra Żołądka - Wicewojewody oraz Pani Aliny Siwonia - Wójt Gminy Raków 
     
Upominki    Wesoło i kolorowo 
     
Wręczenie dyplomu uczestnikom projektu Strzał w 10-tkę - sekcja piłki nożnej    Wręczenie dyplomu uczestnikom projektu Strzał w 10-tkę - sekcja łucznicza 
     
Wręczenie dyplomu uczestnikom projektu Strzał w 10-tkę - sekcja łucznicza    Wręczenie podziękowania dla trenera sekcji zapasów 
     
Wręczenie podziękowania dla trenera sekcji łuczniczej    Występ solistki 
     
Śpiewaj i... graj   
     

Baner - Świętokrzyskie szlaki turystyczne - przekierowanie do strony https://swietokrzyskie.szlaki.pttk.pl/

Multimedia

Raków z lotu ptaka - wideo

Raków z lotu ptaka - fotogaleria

Widok na miejscowość Raków. W centralnej części widok na zrewitalizowany rynek, powyżej fragment "Jeziora Chańcza".

Jezioro Chańcza - fotogaleria

Jezioro Chańcza, na zdjęciu pośrodku zbiornik wodny, po bokach plaże i lasy

Realizowane projekty

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości
17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości
22 500,00 zł

 

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI
4 247 670,38 zł

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI
807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Cyfrowa Gmina

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19
Dofinansowanie w wysokości 
166 320 zł

cyfrowa gmina naklejka szeroka loga

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków w 2023 roku

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 63 288,00 zł.

PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO NA TERENIE GMINY RAKÓW

logotypy placowki wsparcia dziennego

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027

Miejsce realizacji projektu: Gmina Raków
Okres realizacji projektu: 01.01.2024-31.12.2025
Kwota dofinansowania projektu: 2 659 505,65 zł

Placówki Wsparcia Dziennego na terenie Gminy Raków
projekt realizowany przez Gminę Raków w Rakowie w ramach Priorytetu FESW.09.00 Usługi społeczne i zdrowotne,
Działanie FESW.09.05 Wsparcie rodzin oraz pieczy zastępczej.
Numer wniosku: FESW.09.05-IŻ.00-0022/23

Szczegółowe informacje: PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO NA TERENIE GMINY RAKÓW

ZAKUP AUTOBUSU DO PRZEWOZU MIESZKAŃCÓW GMINY RAKÓW

dofinansowanie budzet panstwa autobus 350

USŁUGI INDYWIDUALNEGO TRANSPORTU
DOOR-TO-DOOR

FE POWER poziom pl 1 rgb 1

Wniosek o dofinansowanie projektu pt. "Przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu wśród osób z utrudnioną mobilnością w Gminie Raków”, którego inicjatorem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rakowie uzyskał dofinansowanie w kwocie 384 200,00 zł, które stanowi 100% kwoty projektu.

Wkład Funduszy Europejskich stanowi 84,28% - 323 803,76 zł.

Realizacja projektu będzie trwała w okresie od 01.01.2021 r. do 30.12.2022 r. z trwałością do 31.01.2024 r.

Gmina Raków Przyjazna dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu

Gmina Raków realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. Gmina Raków Przyjazna dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu

Celem projektu jest deinstytucjonalizacja opieki nad 45 osobami potrzebującymi wsparcia  w codziennym funkcjonowaniu (w tym min. 29 K) w tym 3 ON (2K) z terenu gminy Raków poprzez rozwój alternatywnych form stacjonarnej opieki dziennej realizowanej w 4 Klubach Seniora do 30.06.2023r.

Dofinansowanie projektu z UE: 745 264,06 PLN

Dofinasowanie projektu z budżetu krajowego: 61 117,19 PLN

kluby seniora logotypy

Do pobrania: PLAKAT

Modernizacja budynku świetlicy w miejscowości Chańcza wraz z doposażeniem

logotypy ue prow 2014 2020

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie".

Operacja typu "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne lub kształtowanie
przestrzeni publicznej" pn. Modernizacja budynku świetlicy w miejscowości Chańcza wraz z doposażeniem
mająca na celu wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich poprzez modernizację świetlicy
w miejscowości Chańcza.

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania
"Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji i kultury powiązanej infrastruktury" 
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Nowe perspektywy dla edukacji przedszkolnej w Gminie Raków

01

Gmina Raków realizuje projekt pn. „Nowe perspektywy dla edukacji przedszkolnej w Gminie Raków”.

Celem projektu jest rozszerzenie oferty przedszkoli publicznych dla 141 dzieci (63 Kobiet, 78 Mężczyzn, w tym 1 osoba z niepełnosprawnościami (1 mężczyzna) w wieku 3-6 lat poprzez wprowadzenie dodatkowych zajęć rozwijających jakość edukacji oraz podniesienie kompetencji 5 nauczycieli wychowania przedszkolnego (5 Kobiet) od 01 marca 2024r. do 27 lutego 2026r.

Całkowita wartość projektu: 965 678,00 zł;
w tym wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 859 480,43 zł.

Okres realizacji projektu od marzec 2024r. do luty 2026r.

Miejsce realizacji projektu:
Przedszkole Gminne w Rakowie ul. Łagowska 25, 26-035 Raków;
Oddziały Przedszkolne w Szumsku, Szumsko 42b, 26-035 Raków;
Przedszkole Publiczne w Ociesękach, Ociesęki 63. 26-035 Raków.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków w 2024 roku

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 48 324,00 zł.

 

USUWANIE AZBESTU Z TERENU GMINY RAKÓW

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 70 792,00 zł.

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Drogowle

baner 2

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”

pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Drogowle”

Mająca na celu poprawę połączenia drogi gminnej z drogą wyższej kategorii poprzez przebudowę odcinka drogi gminnej w miejscowości Drogowle
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzania energii”

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Całkowita wartość operacji:
275 924,06 zł
Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2014 – 2020: 63,63% kosztów kwalifikowanych: 175 570 zł

Wzrost Efektywności Energetycznej w Sektorze Publicznym w Gminie Raków poprzez Kompleksową Termomodernizację Budynku Urzędu Gminy

Tablica realizacji zadania

Przebudowa ul. T. Kościuszki w Rakowie wraz z budową odcinka sieci kanalizacji deszczowej na działce nr ewid. 2631

tablica

XXXI SPORTOWY TURNIEJ MIAST i GMIN
XVII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH 26 maja – 1 czerwca 2025 r.

baner STMiG 2025

Renowacja Kaplicy p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mędrowie

tablica

Remont instalacji elektrycznej w Kościele Parafialnym p.w. Św. Trójcy w Rakowie i dzwonnicy położonej przy świątyni.

tablica

Remont konserwatorski XVII-wiecznego kościoła p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szumsku

tablica

 

Gospodarstwa agroturystyczne

Nasza lokalizacja