W sobotę 4 listopada w Mniowie odbyła się trzecia edycja halowego turnieju piłki nożnej o „Puchar Starosty Kieleckiego”.

W piłkarskich zmaganiach wzięło udział 8 drużyn z gmin: Raków, Łagów, Daleszyce, Mniów, Zagnańsk, Miedziana Góra, Morawica, Łopuszno. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie ze szkoły podstawowej w Rakowie i szkoły podstawowej w Ociesękach w składzie:  Marcel Kuca, Krzysztof Toporowski, Natan Szpak, Filip Grabka,  Piotr Bęben, Oskar Malinowski, Wiktor Banak, Kamil Banak, Eryk Tyrała, Piotr Rajca, Igor Pociejowski, Patrycja Banak, Karolina Duda. Opiekunami naszej drużyny byli: Pan Stanisław Kraska i Pan Michał Siuta. Zespoły drogą losowania zostały podzielone na dwie grupy A i B po cztery drużyny w każdej grupie. Do kolejnej fazy turnieju awans uzyskały po dwa zespoły z każdej grupy z największą ilością punktów. Rozgrywki grupowe były bardzo emocjonujące. O wyniku często decydowały pojedyncze błędy zawodników, szczęście i lepsza dyspozycja dnia. Nasz zespół grał bardzo rozważnie w obronie, udaremniając ataki przeciwnika, natomiast pod bramką przeciwnika wykazywał się zabójczą skutecznością dzięki czemu awansował do finału zajmując w nim ostatecznie 1 miejsce. Drużyna zdobyła puchar a każdy zawodników otrzymał medal i nagrody rzeczowe. Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza otrzymał Eryk Tyrała.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym zawodnikom osiągniętego sukcesu.!!

Informacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rakowie. 

 

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Rakówka i części miejscowości Pułaczów

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 3 500 000 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 4 247 670,38 zł

Zakup autobusu do przewozu mieszkańców Gminy Raków

dofinansowanie budzet panstwa autobus 350

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w budynku Straży Pożarnej w Szumsku

Zadanie dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 22 500,00 złotych

 

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWO- KANALIZACYJNEJ W REJONIE ULICY ŁAGOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI RAKÓW

Grafika. Po lewej stronie u góry flaga biało-czerwona, po prawej stronie godło Polski - biały orzeł w koronie na czerwonym tle, poniżej napis "Dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych"

DOFINANSOWANIE 807 670,85 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI 807 670,85 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków w 2023 roku

MKiS  nfosgw         wfosgw

dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 63 288,00 zł.

Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego

e swietokrzyskie riijst

  

XV EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH

baner STMiG 2023

logo KFSdW STMIG R

  

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

nfosgw         wfosgw

Zadanie w 2022 roku zostało dofinansowane ze środków:
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach – kwota dotacji 21 245,50zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.
Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – kwota dotacji 21 245,50 zł tj. 50% kosztów kwalifikowanych zadania.