Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

01

W dniu 10-06-2016r. w Bielinach nasi piłkarze oraz dziewczęta w piłce siatkowej zmierzyły się z siedmioma reprezentacjami gmin. Na pierwszy ogień poszli chłopcy w pierwszym meczu zmierzyli się z reprezentacją Rudek remisując  0:0 w następnym spotkaniu nasi gimnazjaliści pokonali reprezentację trzecich klas z Łagowa 1:0 aby w trzecim spotkaniu pokonać mocną drużynę z Bielin 3:0.

W półfinale wpadliśmy znowu na Łagów pokonując ich zdecydowanie i tracąc jedyną bramkę w turnieju 4:1. Finał to nasza dominacja nad Wolą Jachową 2 do 0 i znów nasi zawodnicy spisali się doskonale zwyciężając  we wspaniałym stylu a do tego Bramkarz Tyrała Bartek został uznany najlepszym bramkarzem  turnieju. Należy wyróżnić w obronie Grzesika Tomka, Grosickiego Kacpra w pomocy Bala Adriana, Chabe Adriana i atak Arkadiusza Krzemińskiego, Kubę Jezierskiego i Zygmunta Piotra.

Dziewczęta w siatkówce debiutowały w turnieju pokonały drużynę z Łagowa zajmując trzecie miejsce w grupie i łapiąc bakcyla siatkarskiego na przyszłość. Wyjazd zorganizował i przygotował drużyny, nauczyciel Stanisław Kraska.

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.