Szanowni Państwo,
W związku z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Wzrost efektywności energetycznej w sektorze publicznym w Gminie Raków poprzez kompleksową termomodernizację budynku Urzędu Gminy" nastąpiła zmiana adresu Urzędu Gminy w Rakowie. Obecnie Urząd Gminy w Rakowie mieści się przy ul. Jana Sienieńskiego 20, 26-035 Raków. Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności, Dowody osobiste - mieszczą się przy ul. Ogrodowej 1, 26-035 Raków. Aktualne dane teleadresowe: Urząd Gminy w Rakowie - stanowiska pracy - telefony

Stoisko KGW Szumsko

26.05.2024 r. członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Szumska uczestniczyły w regionalnym konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”. Wydarzenie odbyło się w Parku Etnograficznym w Tokarni, gdzie rywalizowało ze sobą 29 produktów regionalnych w czterech kategoriach: produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, napoje regionalne i inne produkty regionalne. Jury w ośmioosobowym składzie pod przewodnictwem Izabeli Byszewskiej, prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, miało wyzwanie by z tak znakomitych produktów wybrać to najlepsze.

Koło Gospodyń Wiejskich z Szumska otrzymało wyróżnienie za pączki ziemniaczane, które coraz to bardziej rozsławiają KGW z Szumska oraz gminę Raków.