Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv

001

W piątek 11 stycznia 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej w Szumsku oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Bardzie brali udział w szóstej edycji „Nocy Biologów”, która miała miejsce na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Od godziny 17.00 do 22.00 można było uczestniczyć w ponad 60 pokazach, warsztatach oraz wykładach, które były przygotowane dla chętnych w każdym wieku. Wśród wielu propozycji można było między innymi zobaczyć i pogłaskać węża oraz jaszczurkę, stanąć „oko w oko” z drapieżnym ptakiem, podziwiać pełne ryb akwaria i ekspozycje zwierząt, przeprowadzić obserwacje mikroskopowe, wykonać badania i eksperymenty. Ponadto podczas wykładów można było się również dowiedzieć, jak promieniowanie zmienia DNA, czy można pokonać stres, czy warto się szczepić, oraz jakie są korzyści zdrowotne wynikające z posiadania akwarium.

Wyjątkową atrakcją okazały się obserwacje astronomiczne w planetarium, gdzie dzieci podziwiały niebo nad Kielcami.

Tegoroczna „Noc Biologów” na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem oraz była wielkim wydarzeniem dla pasjonatów nauki.

Uczestnicząc w tego typu zajęciach uczniowie mogli nie tylko wzbogać swoją wiedzę ale również doznać wielu ciekawych przeżyć. Biologia jako nauka o życiu zachwyca. Rozwiązuje wiele ważnych problemów współczesnego świata. Jest więc o co pytać i o czym dyskutować. Trudno się więc dziwić, że ta fascynująca dziedzina nauki przyciąga rzesze chętnych do poznawania jej tajemnic.

Joanna Celińska

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.