Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

"W dzień św. Tekli ziemniaki będziem piekli" - galeria zdjęć

Przedstawiamy galerię zdjęć z uroczystości religijno-obyczajowej pn. "W dzień św. Tekli ziemniaki będziem piekli", która odbyła się 15 września 2019 r. w Dębnie, gmina Raków.

LGD "Białe Ługi" - Harmonogramy bezpłatnego doradztwa prawnego i księgowo (wrzesień 2019)

  Publikujemy harmonogramy BEZPŁATNEGO doradztwa prawnego oraz księgowego, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Białe Ługi" w ramach projektu pn. „Kreator Przedsiębiorczości”.

"Krew darem życia" - zapraszamy do Dębna

  Zapraszamy wszystkich na akcję honorowego oddawania krwi "Krew Darem Życia". 15 września 2019 r. (niedziela) w Dębnie od godz. 13.00 w trakcie uroczystości religijno-obyczajowej pn. "W dzień św. Tekli ziemniaki będziem piekli" będzie możliwość oddania krwi w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dożynki parafialne w Rakowie

Dożynki parafialne odbyły się 8 września 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany w Rakowie. Dożynkową mszę św. odprawili ks. proboszcz Paweł Mackiewicz oraz ks. wikariusz Patryk Kowalik. Przepiękne wieńce dożynkowe wymagające dużo pracy i pomysłów przygotowali mieszkańcy Jamna i Rakowa. Wieniec z Jamna przy pomocy mieszkańców przygotowała Anna Adamczyk. Wieniec z Rakowa to wspólne dzieło pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Rakowie.

Zajęcia szachowe - zapisy

Od września 2019 r. uczniowie z gminy Raków będą mogli uczestniczyć w zajęciach szachowych prowadzonych przez Panią Annę Kot - sędziego, instruktora, działacza i organizatora szachowego z Kielc. Zajęcia będą odbywać się w godzinach popołudniowych (proponowany termin to czwartek godz. 16.00-17.00) w byłym budynku gimnazjum w Rakowie, ul. Łagowska 25. Ilość zajęć będzie uzależniona od ilości grup szachowych. Dojazd uczestników do Rakowa we własnym zakresie. Uczniowie lub rodzice zainteresowani udziałem w zajęciach proszeni są o zgłoszenie się do dyrektora każdej ze...

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Nowa Huta - Igrzycznia

Miejscowość: Nowa Huta 95 Nr telefonu: +48 602 256 979 Strona www: - Adres e-mail: w.jaworska@op.pl   Gospodarstwo położone pośród lasów zasobnych w runo leśne. Właścicielka gospodarstwa zdobi przedmioty codziennego użytku, które ręcznie malowane zamieniają się w prawdziwe dzieła sztuki. Zszywając kawałeczki różnych tkanin, potrafi zrobić zaskakujące swą ornamentyką patchworkowe narzuty i poduszki. Zaskakujące są również mateczki – wizerunki Matki Bożej malowane na kawałku drewna. Dla gości możliwość przeprowadzenia warsztatów.

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.