Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

Restrukturyzacja małych gospodarstw

60 tysięcy złotych mogą pozyskać rolnicy na restrukturyzację małych gospodarstw. Termin składania wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna się 28 lutego, a kończy 29 marca 2019 r.

Nowe dowody z warstwą elektroniczną od 4 marca 2019 r. - przerwa techniczna 1 maraca br. w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych

W związku z wdrożeniem od 4 marca 2019 r. nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że w piątek 1 marca od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin otwarcia urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu. 1 marca 2019 r. wnioski o dowód obywatele mogą składać maksymalnie do godz. 11.30. Czas...

Spotkanie informacyjno-szkoleniowe - „Prowadzanie dokumentacji i rozliczeń podatkowych w ramach działania KGW”

Uprzejmie informujemy, że jako Lokalna Grupa Działania „Białe Ługi” w myśl idei Lokalnego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Staszowie o aktywizacji, wspieraniu przedsiębiorczości oraz pomocy szkoleniowej i doradczej dla mieszkańców oraz organizacji pozarządowych chcielibyśmy objąć wsparciem szkoleniowym i informacyjnym nowo powstałe Koła Gospodyń Wiejskich zaczynające swoją działalność.

Szkolenie dla rolników

Urząd Gminy w Rakowie informuje, że w dniu 4 marca 2019 roku o godz. 12:00 w budynku remizy OSP w Rakowie odbędzie się szkolenie dla rolników. Szkolenie obejmować będzie zagadnienia z zakresu dopłat bezpośrednich i rejestracji i identyfikacji zwierząt. Szkolenie poprowadzą pracownicy ARiMR w Kielcach.

Dostęp do wszystkich aktualności

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.