Herb RAKOW bez tla v1
plcsnlenfrdeitnoptruskessv
witamy w oficjalnym serwisie internetowym
gminy raków

Najnowsze wydarzenia i informacje

"W dzień św. Tekli ziemniaki będziem piekli" - galeria zdjęć

Przedstawiamy galerię zdjęć z uroczystości religijno-obyczajowej pn. "W dzień św. Tekli ziemniaki będziem piekli", która odbyła się 15 września 2019 r. w Dębnie, gmina Raków.

LGD "Białe Ługi" - Harmonogramy bezpłatnego doradztwa prawnego i księgowo (wrzesień 2019)

  Publikujemy harmonogramy BEZPŁATNEGO doradztwa prawnego oraz księgowego, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Białe Ługi" w ramach projektu pn. „Kreator Przedsiębiorczości”.

"Krew darem życia" - zapraszamy do Dębna

  Zapraszamy wszystkich na akcję honorowego oddawania krwi "Krew Darem Życia". 15 września 2019 r. (niedziela) w Dębnie od godz. 13.00 w trakcie uroczystości religijno-obyczajowej pn. "W dzień św. Tekli ziemniaki będziem piekli" będzie możliwość oddania krwi w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dożynki parafialne w Rakowie

Dożynki parafialne odbyły się 8 września 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany w Rakowie. Dożynkową mszę św. odprawili ks. proboszcz Paweł Mackiewicz oraz ks. wikariusz Patryk Kowalik. Przepiękne wieńce dożynkowe wymagające dużo pracy i pomysłów przygotowali mieszkańcy Jamna i Rakowa. Wieniec z Jamna przy pomocy mieszkańców przygotowała Anna Adamczyk. Wieniec z Rakowa to wspólne dzieło pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Rakowie.

Zajęcia szachowe - zapisy

Od września 2019 r. uczniowie z gminy Raków będą mogli uczestniczyć w zajęciach szachowych prowadzonych przez Panią Annę Kot - sędziego, instruktora, działacza i organizatora szachowego z Kielc. Zajęcia będą odbywać się w godzinach popołudniowych (proponowany termin to czwartek godz. 16.00-17.00) w byłym budynku gimnazjum w Rakowie, ul. Łagowska 25. Ilość zajęć będzie uzależniona od ilości grup szachowych. Dojazd uczestników do Rakowa we własnym zakresie. Uczniowie lub rodzice zainteresowani udziałem w zajęciach proszeni są o zgłoszenie się do dyrektora każdej ze...

Dostęp do wszystkich aktualności

Agroturystyka w gminie Raków (losowo wybrane gospodarstwo)

Rembów - Podborek

Miejscowość: Rembów 2 Nr telefonu: +48 500 547 197 Strona www: - Adres e-mail: -   Ranczo "Podborek" zaprasza Państwa na unikalny wypoczynek w sercu Ziemi Świętokrzyskiej. Zapewnia wygodny nocleg, pyszną staropolską kuchnię i niepowtarzalną wiejską atmosferę. Gospodarze udostępniają gościom całe poddasze: dwa pokoje 2-osobowe z możliwością dostawki oraz łazienkę. Gospodarze chętnie pomagają w organizowaniu wycieczek, pokazują tajniki sztuki kulinarnej oraz umożliwiają wczasowiczom udział w sezonowych pracach polowych. Ranczo "Podborek" jest doskonałą bazą wypadową w najciekawsze miejsca regionu świętokrzyskiego. Ponad to w pobliżu gospodarstwa znajduje się malowniczy zalew Chańcza...

Wszystkie gospodarstwa agroturystyczne z terenu gminy Raków

Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej w szkole podstawowej w Gminie Raków

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 17 512,00 zł

Pracownia edukacyjna w szkole podstawowej-Czyste powietrze,woda,gleba oraz odnawialne źródła energii

Zadanie dofinansowane ze środków WFOŚiGW w Kielcach w wysokości 20 479,76 zł w ramach PROGRAMU DLA GMIN WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO pn. PRACOWNIA EDUKACYJNA W SZKOLE PODSTAWOWEJ” - Czyste powietrze, woda, gleba oraz odnawialne źródła energii.

Unieszkodliwianie wyrobów azbestowych z terenu gminy Raków

Zadanie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w kwocie 23 405,63 zł.